Co warto zwiedzić na Starym Kontynencie?

Być może przyroda zamieszkiwanego przez nas kontynentu może wydawać się dla bardzo wielu lekko nudna, przynajmniej jeśli porównywać Europę z Afryką, to jednakże nie można na pewno powiedzieć, iż europejskie miasta są w jakiś sposób gorsze od tych miast, które są położone na innych kontynentach. Choć i z tą przyrodą to nie jest tak, że przykładowo nasze góry są mniej atrakcyjne – są różne gusta. Warto jednak zastanowić się w takim razie co w istocie warto zobaczyć. Powinniśmy się przede wszystkim skupić na miastach. Na początek oczywiście nasz kraj… Kapitalnym miejscem do odwiedzenia jest Kraków, Warszawa, ale również chociażby Kazimierz Dolny.

Warto przejechać się w góry oraz morze. Generalnie w naszym kraju nie brakuje fajnych miejsc. Dla miłośników wyjazdów zagranicznych można polecić wycieczki last minute do Pragi. Należy napisać otwarcie, iż Praga jest ładnym miastem – wartym przynajmniej trzech dni zwiedzania. Warto jednak starać się pozostać w Pradze dłużej, aby mieć okazję chłonąć atmosferę metropolii. Jeżeli pod uwagę wziąć krótsze podróże, bardzo interesującym miejscem jest Czeski Krumlov. Pewnie niewielu Polaków kojarzy to miasteczko – naprawdę jedno z najbardziej klimatycznych miast w Europie.

Na większą uwagę zasługują także typowo niemieckie miasta. Zatem chociażby Berlin – umiejscowiony niedaleko polskiej granicy. Berlin to w tym momencie spora metropolia, w końcu jest stolicą Niemiec. Jednak w porównaniu do przykładowo Frankfurtu, Berlin nie wygląda wcale na bogate miasto – przynajmniej jeżeli wziąć pod uwagę niemieckie realia. Rewelacyjnym miejscem na wycieczkę jest także Amsterdam – zwłaszcza stolica Holandii powinna podobać się młodym imprezowiczom. Takowych miast oraz miasteczek można wymieniać jeszcze wiele. To doskonały dowód na to, że nie ma dużo bardziej zróżnicowanego kontynentu, niż Europa. To 100% pewnik.
źródło: www.creativehubgroup.pl, psiatv.pl, http://aofn.pl, www.firmaprzewozowagdansk.pl

Starsze artykuły tematyczne: